Iekšdurvis dzīvoklim - pēc kādiem kritērijiem izvēlēties
Dzīvojot pilsētas daudzdzīvokļu māju dzīvokļos nereti tos nākas pārplānot, remontēt vai padarīt funkcionālākus pēc katra individuālām vēlmēm, tomēr neatkarīgi no telpu izvietojuma dzīvoklī istabas durvis jāizvēlas vienotā stilā, kas noteikti būs vizuāli patīkamāk. Ja dzīvokļa ārdurvis tiek vērtētas pēc to drošības un funkcionalitātes izvēle nav pārāk plaša, tad izvēloties iekšdurvis ikviens var pārliecināties cik plaša ir to izvēle. Lai tajā neapjuktu un katrs atrastu sev piemērotākās, šajā rakstā apskatīsim cik dažādas var būt dažādu iekštelpu durvis un kā izdarīt pareizo izvēli.
Dažādām telpām, izvēloties iekšdurvis, var atšķirties vairāki parametri, kuri jāņem vērā, lai tām uzstādītu atbilstošas un piemērotas durvis, kuras kalpos pietiekami ilgu laiku pilnvērtīgi veicot savu funkciju. Īpaši, ja dzīvoklī dzīvo vairāku paaudžu personas, kur katram nepieciešama arī sava privātā telpa, piemēram, bērniem bērnu istaba, pieaugušajiem - guļamistaba. Lai visiem būtu komfortabli, izvēloties iekšdurvis dzīvoklim, jāņem vērā vairāki kritēriji raugoties gan no funkcionālā, gan estētikas viedokļa. Kā svarīgākie no kritērijiem un faktoriem, kuriem vērts pievērst pastiprinātu uzmanību būs:
- Materiāls
- Durvju izmēri
- Skaņas izolācija
- Durvju veids un to mehānisms jeb funkcionalitāte
- Dizains
- Durvju montāža un kopšana
Pievēršot uzmanību durvju materiālam, kā populārākā no izvēlēm ir finierētas durvis, kuras tiek izgatavotas no MFD pamata un pārklātas ar dabīgu koka finieri. Tās izskatās gluži kā koka durvis. Savukārt, ja izvēlaties oriģināli dabīga koka durvis, ņemiet vērā, ka tās ir jūtīgas pret mitrumu. Īpaša vērība tam jāpievērš, ja jāizvēlas vannas istabas durvis, kur tieši mitruma līmenis ir lielāks nekā citās dzīvokļa telpās. Kā ērtas un viegli kopjamas, turklāt izturīgas pret mitrumu ir plastikāta jeb PVC durvis. Tiesa gan, vizuāli tās izskatās pārāk mākslīgas.
Pirms veikt pirkumu svarīgi pareizi izmērīt durvju ailes. Standarta iekšdurvju izmēri Latvijā parasti ir 70 - 90 cm platumā un ap 200 cm augstumā, tomēr iespējami arī nestandarta izmēri, tādēļ noteikti izmēriet esošas durvis, vai paredzēto jaunizveidoto aili, ņemot vērā arī durvju kārbas izmērus, ja tas nepieciešams. Arī skaņas izolācija iekšdurvīs ir gana svarīgs faktors, kuram noteikti jāpievērš uzmanība. Tai ir būtiska loma nodalot dzīvojamās zonas, piemēram, no vannas istabas, darba kabineta vai guļamistabas.
Ne mazāk svarīgi visām telpām izvēlēties atbilstošu durvju veidu pēc to funkcionalitātes. Šis faktors būs svarīgs ikvienai telpai, bet jo īpaši istabām ar ierobežotu platību. Pēc durvju veidiem un to mehānisma tās iedalās:
Vērtnes durvis - standarta atveramās ar atvēršanu uz vienu pusi;
Bīdāmās durvis - ideāli piemērotas nelielām telpām, kur durvju atvēšana aizņem daudz vietas;
Salokāmās durvis - līdzīgas kā bīdāmās, kuras piemērotas mazāk telpām, taču mazāk populāras.
Domājot par durvju dizainu, kā pieminējām stāsta sākumā, ieteicams plānot vienotā stilā. Tiesa gan, gaumes cilvēkiem var atšķirties, tomēr no dizaineru ieteikumiem, kā galveno varam pieminēt, ieturēt harmoniju un izvēloties krāsu, to pieskaņot sienām vai citiem interjera priekšmetiem. Iespējams dzīvoklī stikla durvis nebūs piemērotas, tomēr stikls kā dekoratīvs elements durvīs, var piešķirt modernu piesitienu un gaismas caurlaidību. Durvju stilam ieteicams piešķirt līdzīgas iezīmes, kādas jau ietver Jūsu dzīvokļa interjers.
Noslēgumā vien atliek pieminēt, ka atkarībā no izvēlēto durvju materiāla, dizaina un funkcionalitātes, dažas durvis ir vieglāk uzstādīt un uzturēt nekā citas. Piemēram, lamināta durvis ir izturīgas pret skrāpējumiem un ir viegli kopjamas, kamēr koka durvis var prasīt regulāru apkopi, piemēram, eļļošanu vai lakošanu.
Komentāri (2)
Atstāj savu komentāru:
Tava epasta adrese netiks publiski atspoguļota. Visi lauciņi ir obligāti!