Bruģis - kā izvēlēties piemērotāko savam dārzam
Sakopts dārzs un piemājas teritorija rada patīkamu ainavu ap Jūsu mājokli, tomēr svarīgi atcerēties par dārza funkcionalitāti un, veidojot takas izmantojiet arī bruģa apmales, kas piešķirs vizuālu papildinājumu jau iekoptajai teritorijai. Lai ikvienam privātmājas īpašniekam būtu vieglāk izlemt kāda veida bruģis būs piemērotākais un kā pareizi ieklāt bruģi, šajā rakstā apskatīsim to, kādi vispār ir iespējamie to varianti.
Bruģis ir dekoratīvs un funkcionāls materiāls, kas bieži tiek izmantots dārza takām, celiņiem un citām ārējām zonām. Tas ne tikai uzlabo dārza izskatu, bet arī nodrošina drošu un stabilu virsmu, pa kuru var ērti staigāt. Tas palīdz arī uzlabot dārza drenāžu, novēršot ūdens uzkrāšanos. Tādējādi bruģis ir ļoti svarīgs elements, lai padarītu jūsu dārzu funkcionālu, ērti izmantojamu un estētiski pievilcīgu.
Pirms tiek uzsākta taku bruģēšana, ne mazāk svarīgi izvēlēties atbilstoša materiāla bruģi. Kvalitatīvs bruģis un bruģa apmales neatšķiras tikai vizuāli, bet gan arī ar, tā ražošanā, izmantotajiem materiāliem. Kā populārākie no tiem ir:
- Granīta bruģis ir ļoti izturīgs pret nodilumu un dažādiem laika apstākļiem, turklāt tas pieejams gan dažādās krāsās, gan izmēros, tāpēc to var viegli pielāgot jūsu dārza dizainam. Turklāt granīts kā materiāls ir izturīgs un ilgmūžīgs.
- Betona bruģis ir ne tikai izturīgs, bet arī viegli kopjams, tostarp pieejams vairākās krāsās un dizainos. Tā ir viena no vispopulārākajām izvēlēm, jo tam ir salīdzinoši zemas izmaksas un vienkārši veicami arī bruģēšanas darbi.
- Brikers bruģis ir izgatavots no cepļa ķieģeļiem un piedāvā unikālu, tradicionālu izskatu. Tas nodrošina dārza takām un celiņiem klasisko, lauku stila izskatu un izturīgs pret dažādiem vides ietekmes faktoriem.
- Klinkera bruģis arī piedāvā plašu krāsu un dizaina klāstu, turklāt ir izgatavots no izturīga, sadedzināta māla. Tas ir ļoti izturīgs pret laika apstākļiem un nodilumu.
- Akmens bruģis savukārt piedāvā dabīgu, eleganto izskatu, nodrošinot dārzam unikāli dabīgu izskatu. Tieši no smilšakmens vai kaļķakmens veidotais bruģis būs gan izturīgs pret salu, gan pārāk lielu mitrumu.
Katram no šiem bruģa veidiem ir savas priekšrocības un trūkumi, tāpēc ir svarīgi, rūpīgi izvērtēt, kurš no tiem vislabāk atbilst jūsu dārza vajadzībām, un kā tas iekļaujas Jūsu dārza ainavā.
Bruģa ieklāšana un uzturēšana prasa gan rūpību, gan precizitāti, taču, ievērojot pareizas tehnoloģijas, jūs varat iegūt ilgmūžīgas bruģētas takas, kā arī veidot plašākas cietā seguma zonas savā dārzā, kur novietot nojumes un citas, atpūtas zonas ierīkošanai nepieciešamas, āra mēbeles vai pat sporta inventāru, nodrošinot bērniem iespēju spēlēt bumbu vai nodoties citām aktivitātēm.
Ja šajā rakstā apskatījām no kādiem materiāliem tiek ražots kvalitatīvs bruģis un un šī informācija Jums palīdzēja izvēlēties, kādā tipa bruģi izvēlēties savam dārzam, tad kādā no nākamajiem rakstiem, aplūkosim, kā pareizi sagatavot vietu kur plānots ieklāt bruģi.
Komentāri (5)
Atstāj savu komentāru:
Tava epasta adrese netiks publiski atspoguļota. Visi lauciņi ir obligāti!